88190269 - 88191753

توسعه گمرک مراغه واردات و صادرات منطقه‌ای را تسهیل می‌کند

معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه مراغه گفت: توسعه گمرک این شهرستان، زمینه‌ساز تسریع و تسهیل در واردات و صادرات منطقه‌ای خواهد بود.

ه گزارش بازار به نقل از فرمانداری مراغه، سید علی موسوی حسینی در نشست با معاون توسعه، مدیریت و منابع گمرک های آذربایجان شرقی و معاونان استانیگمرک افزود: با توجه به جایگاه و ظرفیت های بالای مراغه در زمینه صادرات محصولات مختلف کشاورزی و صنعتی، گمرک این شهرستان باید توسعه یابد.

وی ادامه داد: بر این اساس و با موافقت گمرک کشور، اعطای رویه های واردات و صادرات قطعی و ترانزیت مقصد و مبدا به شهرستان مراغه اعطا می شود.

موسوی حسینی اضافه کرد: در رایزنی های انجام شده نماینده مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی با رییس گمرک های کشور، روند واردات و صادرات از طریق گمرک مراغه تسهیل خواهد شد.

وی به لزوم ایجاد انبار اختصاصی در شهرستان تاکید کرد و گفت: ایجاد انبار اختصاصی در واحد واردات و صادرات گمرک مراغه از ضرورت هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد که این امر در صورت تحقق می تواند زمینه ساز خدمات رسانی مناسب به واردکنندگان و صادرکنندگان منطقه باشد.

وی به عملکرد ۶ ماهه گمرک مراغه در سالجاری اشاره کرد و افزود: در نیمه نخست امسال، ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار کالای تولیدی از طریق گمرک این شهرستان به کشورهای خارجی صادر شده است.

موسوی حسینی اضافه کرد : این کالاها با ۲۹ هزار و ۵۰۰ تن وزن به ۳۰ کشور جهان صادر شده و ارزش ریالی این محصولات صادراتی که شامل محصولات شیمیایی و کشاورزی بوده حدود ۹۸.۹ میلیارد تومان است.

یک دیدگاه بگذارید

ابزارک متن

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

آخرین کارها

پشتیبانی آنلاین
ارسال